!!! KURS 2 W 1 !!!

"KURS PEDAGOGICZNY DLA INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW LOTNICZYCH: MECHANIKA, PERSONELU NAZIEMNEGO I LATAJĄCEGO"

Ruszyły zapisy na "KURS PEDAGOGICZNY DLA INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW LOTNICZYCH: MECHANIKA, PERSONELU NAZIEMNEGO I LATAJĄCEGO"! Kurs odbędzie się zgodnie z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej, w oparciu o zgodę Śląskiego Kuratora Oświaty. Kurs organizowany jest w formule 2 w 1 i umożliwia uzyskanie certyfikatu lotniczego „Human Factors” cenionego przez pracodawców branży lotniczej.

Kurs jest skierowany do: prowadzących zajęcia w szkołach średnich i wyższych, licencjonowanych kontrolerów lotniczych, instruktorów pilotów, osób posiadających licencje i pracujących w certyfikowanych ośrodkach szkolenia lotniczego, specjalistów lotniczych, kandydatów na instruktorów praktycznej nauki zawodów lotniczych.

Celem szkolenia jest:

✈ przygotowanie do pracy w zawodzie instruktora praktycznej nauki zawodów lotniczych: mechanika, personelu naziemnego i latającego, poprzez uzupełnienie wiedzy z zakresu pedagogiki, psychologii oraz metodyki i praktyki metodycznej,

✈ wzbogacenie wiedzy licencjonowanych kontrolerów lotniczych i instruktorów pilotów posiadających licencje, pracujących w certyfikowanych ośrodkach szkolenia lotniczego, specjalistów lotniczych, kandydujących na instruktorów praktycznej nauki zawodów lotniczych,

✈ dodatkowo uwzględniony w programie „Czynnik ludzki w lotnictwie” umożliwia uzyskanie certyfikatu lotniczego „Human Factors”, który jest ceniony przez pracodawców branży lotniczej.

Kurs prowadzony będzie zgodnie z misją i strategią uczelni, czyli poprzez łączenie teorii z praktyką. Zajęcia dydaktyczne będą prowadzone na wysokim poziomie merytorycznym przez kadrę posiadającą odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i lotnicze, w oparciu o certyfikowane instytucje i ośrodki szkolenia lotniczego. W ramach kursu przwidziano 10 godzin praktyki w certyfikowanym ośrodku szkolenia lotniczego lub szkole średniej/wyższej. Realizowane będą następujące przedmioty: pedagogika, psychologia, metodyka, czynnik ludzki w lotnictwie, praktyka metodyczna.

RAMOWY PLAN KURSU PEDAGOGICZNEGO DLA INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW LOTNICZYCH

Nazwa przedmiotu Liczba godzin wykładów i ćwiczeń Liczba godzin zajęć praktycznych
Pedagogika 15  
Psychologia 15  
Metodyka 40  
Czynnik ludzki w lotnictwie 16  
Praktyka metodyczna   10
Razem 96

"Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodów lotniczych: mechanika, personelu naziemnego i latającego" odbędzie się zgodnie z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej (rozporządzenie w sprawie praktycznej nauki zawodu, Dz.U. 2010 nr 244 poz. 1626 z późn. zm.) i w oparciu o zgodę Śląskiego Kuratora Oświaty (ST-KZ.5633.1.12.2013). Organizatorem kursu jest Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej (CKKLC) PŚ

Zajęcia odbędą się w trybie zaocznym, w budynku Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej przy ul. Krasińskiego 13 w Katowicach. Łączny wymiar godzin: 96 godzin. Planowany termin rozpoczęcia kursu - październik.

Na zakończenie kursu odbywa się test końcowy. Uczestnicy, którzy pozytywnie zaliczą test otrzymają dwa dyplomy: świadectwo ukończenia kursu oraz certyfikat „Human Factors”.

Zgłoszenia należy przysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje udzielane są także pod numerem telefonu: (32) 603 40 58.

ZAPRASZAMY!