Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/share/GeoIP/GeoIP.dat) is not within the allowed path(s): (/usr/home/abmis/domains/ckkl.2ap.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/abmis/domains/ckkl.2ap.pl/public_html/administrator/components/com_coalawebtraffic/helpers/location.php on line 180 Studia stacjonarne

Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej

Statystyki

1.png1.png3.png3.png7.png0.png
Dzisiaj328
Wczoraj442
Tygodniowo770
Miesięcznie4429
Razem113370

Ile osób jest online?

3
Online

13-11-18

Menu użytkownika

Logowanie

Pragniemy poinformować, że 19 marca 2018 r. minęła 10 rocznica powołania Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej. Z tej okazji JM Rektor podziękował płk rez. dr hab. inż. nawig. Andrzejowi Fellnerowi pełniącemu obowiązki dyrektora Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej za długoletnią i owocną współpracę. Natomiast z dniem 9 kwietnia 2018 r. płk rez. dr hab. inż. nawig. Andrzej Fellner przestał pełnić obowiązki dyrektora Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej, nadal będąc pracownikiem dydaktyczno-naukowym Katedry Logistyki i Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej.

W związku z powyższym, dotychczasowa strona internetowa Centrum, prowadzona dobrowolnie, z inicjatywy byłego dyrektora, jego wyłącznym wysiłkiem i wsparciem, nie będzie już przez niego aktualizowana. Oczywiście nadal działalność społeczno-oświatowa, współpraca ze szkołami średnimi będzie prowadzona a jej rezultaty i wyniki znajdą się na stronie zespołu DroneSATeam.

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania pracownikom i współpracownikom Centrum, zespołowi RPAS TEAM, za nieoceniony wkład włożony w rozwój Centrum, promocję Centrum i Politechniki Śląskiej. Podkreślić należy, że nasza Politechnika Śląska stała się znana jako Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej.

Serdecznie Wam dziękuję!

Płk rez. dr hab. inż. nawig Andrzej Fellner

scan 2

 

.

Pismo


 

Miło nam poinformować, iż Centrum zostało zaproszone do uziału w forum "Drony w mieście. Konsultacje U-Space", które odbyło  się 4 kwietnia 2018 roku w Hotelu Galaxy (Kazimierz, ul. Gęsia 22) w Krakowie. Wydarzenie organizował Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur - Państwowy Instytut Badawczy (IBRKK-PIB), Polska Izba Systemów Bezzałogowych oraz Fundacja „Instytut Mikromakro”. Dyrektor Centrum wygłosił referat pt. "Pozycjonowanie satelitarne, przestrzeń powietrzna i zdatność do lotu - czyli problemy "dronowe" w badaniach i testach".

Wydarzeniu przyświecała idea, by jak największa grupa samorządowców i przedsiębiorców zapoznała się z koncepcją U-Space. Na początku nowej kadencji samorządu w 2019 r. zarządzanie przestrzenią powietrzną do 150 metrów stanie się nowym zadaniem własnym. JST winny przeanalizować swoje strategie smart cities, plany zagospodarowanie przestrzennego oraz zasoby geoinformacyjne, by podołać temu zadaniu. Jednocześnie już dzisiaj przedsiębiorcy wespół z samorządowcami testują nowe modele ekonomiczne wykorzystania dronów w mieście. 

Głównym organizatorem był Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur - Państwowy Instytut Badawczy (IBRKK-PIB) w ramach popularyzacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przy współpracy Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych (PISB) i Fundacji Instytutu Mikromakro (FIM).

Na podstawie: http://ibrkk.pl/index.php/pl/konferencje/147-04-04-drony-w-miescie-konsultacje-u-space?smclient=eafe2bf8-ddc9-11e6-8d32-0cc47a1254ce&utm_source=salesmanago&utm_medium=mailing&utm_campaign=default


 

W dniu 1 marca 2018 roku JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk odebrał z rąk Pana Wiktora ROSIŃSKIEGO - Dyrektora Departamentu Personelu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie rozszerzenie certyfikatu dla Ośrodka Szkolenia Mechaników Obsługi Technicznej (OSMOT) - Part-147 z numerem referencyjnym PL.147.0021, będącego częścią Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej. Dodatkowe uprawnienia są wynikiem pozytywnego rezultatu audytu przeprowadzonego przez przedstawicieli Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dn. 25 stycznia 2018 r., co pozwoliło na uzyskanie przez OSMOT w Katowicach dodatkowych uprawnień w zakresie szkolenia podstawowego i egzaminowania z podkategorii B 1.1. i B 1.2.

W myśl powyższego certyfikatu OSMOT w Katowicach posiada obecnie uprawnienia do prowadzenia szkoleń i egzaminów w zakresie następujących podkategorii licencji:

B 1.1. - samoloty z napędem turbinowym

B 1.2. - samoloty z napędem tłokowym

B 1.1. - śmigłowce z napędem turbinowym

certyfikat 1 


 

22.03.2018 wizyta profesora suwakiDnia 22 marca dr hab. Andrzej Fellner, dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej, poprowadził specjalistyczne zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach. Specjalnie dla uczniów klasy lotniczej (kierunek "technik lotniskowych służb operacyjnych") zaprezentował zasady działania suwaków nawigacyjnych.

Jak napisała młodzież, dyrektor "w miły, prosty i zachęcający sposób przedstawił działanie suwaków lotniczych i opowiedział o dynamicznie rozwijającej się branży dronowej". Na koniec zajęć uczniowie wręczyli dyrektorowi przepiękne podziękowanie.

podziekowania

 


 

W Szkole Policji w Katowicach w dniach 12-13 marca 2018 r. odbyło się seminarium szkoleniowe zorganizowane przez kadrę dydaktyczną Zakładu Wyszkolenia Specjalnego seminarium szkoleniowe pt. Aspekty prawne i praktyczne wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w Policji. Na seminarium zaproszono dyrektora Centrum.

Uczestnikami seminarium byli policjanci z Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Centralnego Biura Śledczego Policji, Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, Komend Miejskich Policji w Katowicach i Gliwicach, Szkoły Policji w Katowicach oraz przedstawiciele Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej i Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach.

W drugim dniu seminarium na terenie hali widowiskowo-sportowej „Gliwice” w Gliwicach odbyła się część praktyczna. Uczestnicy zostali zapoznani z pracą operatorów oraz techniczno – nawigacyjnymi możliwościami wykorzystania dronów.

Seminarium zakończyło się wręczeniem przez Komendanta Szkoły Policji insp. dr Rafała Kochańczyka pamiątkowych certyfikatów uczestnikom. Nadzór nad przebiegiem seminarium sprawował kierownik Zakładu Wyszkolenia Specjalnego mł. insp. Tomasz Stechnij, odpowiedzialnymi za organizację byli podinsp. Andrzej Wilisowski i podkom. Paweł Sitko – nauczyciele policyjni Zakładu Wyszkolenia Specjalnego.

Informacja na podst.:http://katowice.szkolapolicji.gov.pl/spk/aktualnosci/83555,Drony-w-Policji-seminarium-szkoleniowe.html